Ministry of Youth, Phiysical Culture fnd Sports of the Republic of Karelia
Russian Winter Swimming Federation
International Winter Swimming Association
Karelian regional public organization "Swimming Federration"
FIFTH STAGE OF THE WORLD CUP
OPEN RUSSIAN CHAMPIONSHIP
THE FIRSST OPEN WINTER SWIMMING CHAMPIONSHIP OF KARELIA
Petrozavodsk, March 27-31, 2019

 


 

3 - 30 March 2019 г.

30.03.2019 - 10:00

 


 

Event 17
30.03.2019 - 10:00

Women, 50m Breaststroke


Entry list

 


 

Swim 1 of 20

track

name

year of birth

country

club

registration number

application time

 

1

HERNANDES Barbara

85

CHI

Chile

BAHE2850

42.00

 

2

ARLAMENKOVA Julija

88

RUS

Viсtoria

YUAR0480

40.50

 

3

NEFEDOVA Natalja

82

RUS

St.Petersburg WSF

NANE0220

40.00

 

4

PUTTONEN Diana

96

RUS

Viсtoria

DIPU4460

38.00

 

5

LUYDVOVA Maria

83

RUS

STALKER

MALY0630

39.00

 

6

SKURATOVA Anna

83

RUS

St.Petersburg WSF

ANSK1630

40.00

 

7

MIHAJLOVA Julija

99

RUS

Viсtoria

YUMI1690

41.00

 

8

EGOROVA Lyudmila

80

RUS

Viсtoria

LYEG5600

43.00

 

 

Swim 2 of 20

track

name

year of birth

country

club

registration number

application time

 

1

BABANAKOVA Marina

83

RUS

Nv.P.Org."Novgorod walruses"

MABA2230

1:02.50

 

2

ARSENYEVA Mariya

80

RUS

Park Pobedy

MAAR0400

1:00.00

 

3

VANYUKHINA Olga

85

RUS

St.Petersburg WSF

OLVA0850

55.00

 

4

BARANOVA Nataliya

85

RUS

St.Petersburg WSF

NABA0450

46.80

 

5

ARBUZOVA Yuliya

88

RUS

Moroz&Co

YUAR2480

52.20

 

6

DROZDOVA Elena

81

CHI

Park Pobedy

ELDR0210

1:00.00

 

7

LAPSHINA Olga

83

RUS

St.Petersburg WSF

OLLA0830

1:00.00

 

8

PASKEVICH Svetlana

83

RUS

Nv.P.Org."Novgorod walruses"

SVPA0230

1:02.80

 

 

Swim 3 of 20

track

name

year of birth

country

club

registration number

application time

 

1

LIPATOVA Natalja

78

RUS

 

NALI3480

55.00

 

2

BORISOVA Olga

79

RUS

St.Petersburg WSF

OLBOO290

50.00

 

3

OCHKASOVA Olga

78

RUS

Viсtoria

OLOC4280

44.25

 

4

KARAS Tatyana

77

RUS

Kosatka DV

TAKA4670

39.00

 

5

GAVRILENKOVA Tatjana

76

RUS

Pingvin

TAGA5460

43.00

 

6

MINEEVA Elena

75

RUS

AcvaiSport-Tumen

ELMI5450

50.00

 

7

MONAHAN Jaimie

79

USA

Cn.Is.Br.Beach Open Woter Swim

JAMO5690

51.00

 

8

GAVRILINA Diana

77

RUS

Nv.P.Org."Novgorod walruses"

DIGA3470

1:02.66

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Swim 4 of 20

track

name

year of birth

country

club

registration number

application time

 

1

POLYAKOVA Marina

71

RUS

Nv.P.Org."Novgorod walruses"

MAPO1610

1:01.22

 

2

ERPYLEVA Svetlana

74

RUS

 

SVYE4240

50.00

 

3

FIRSOVA Larisa

72

RUS

Viсtoria

LAFI1220

45.80

 

4

GRITSKEVICH Svetlana

70

RUS

Pribajkaltsy

SVGR4800

42.00

 

5

BUSYGINA Ekaterina

72

RUS

Akvajsib

BUYE4820

44.00

 

6

ELIZAREVA Nadezhda

74

RUS

 

NAYE0640

47.71

 

7

ANDREJEVA Jekaterina

73

LAT

Jelgavas Roni Winter Swimming

JEAN4230

58.00

 

8

CHIZHOVA Elizaveta

99

RUS

Kosatka DV

ELCH0690

36.00

 

 

Swim 5 of 20

track

name

year of birth

country

club

registration number

application time

 

1

DELIBASH Osman

92

RUS

Morzhi stolitsy

OSDE1620

40.80

 

2

OCHIROVA Natalya

66

RUS

Irkutsk

NAOC0460

1:20.00

 

3

ARTEMUEVA Ekaterina

65

RUS

Viсtoria

YEAR0650

57.00

 

4

LOPATKINA Anna

68

RUS

Viсtoria

ANLO1480

53.00

 

5

SHELESTOVA Elena

68

RUS

 

ELSH3280

55.00

 

6

IZMAJLOVA Ljudmila

69

RUS

Belaja kunitsa

LYIZ3490

1:02.00

 

7

BELETSKAYA Oksana

77

RUS

Zarya Vostoka

OKBE0470

42.00

 

8

KOZHINA Tatyana

67

RUS

 

TAKO0670

44.20

 

 

Swim 6 of 20

track

name

year of birth

country

club

registration number

application time

 

1

MINAEVA Natalya

63

RUS

 

NAMI3230

1:35.30

 

2

YRJO-KOSKINEN Mariia

62

FIN

IWSA

MAYR5620

1:01.20

 

3

HALIKOVA Rezida

61

RUS

Belaja kunitsa

REHA2610

58.10

 

4

JANIKE Jaqueline

62

GER

ESV Lok Potsdam

JAJA5220

48.60

 

5

AFONINA Elena

61

RUS

Moskovskaja oblast

ELAF4410

50.10

 

6

DALBOUSSIERE Laurence

64

FRA

Ourq polaire

LADA2640

58.80

 

7

SUMAROKOVA Nadezhda

60

RUS

Albatros

NASU0600

1:05.00

 

8

PENZAN Valentina

55

RUS

 

VAPE6250

1:05.40

 

 

Swim 7 of 20

track

name

year of birth

country

club

registration number

application time

 

1

 

 

 

 

 

 

 

2

ZVIGULE Anda

59

LAT

Ozolnieku Roni

ANZV2690

1:14.00

 

3

SAVINKOVA Elena

55

RUS

Viсtoria

ELSA5450

52.00

 

4

ERMILOVA Nina

44

RUS

Russkay udal

NIYE4440

45.00

 

5

ZHEGALOVA Marina

59

RUS

Pavlovskie Tjuleni

MAZH2890

50.00

 

6

DUDINA Nadezhda

47

RUS

 

NADU5870

58.00

 

7

KOROBITSINA Tatjana

54

RUS

Albatros

TAKO6240

1:30.00

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

Swim 8 of 20

track

name

year of birth

country

club

registration number

application time

 

1

 

 

 

 

 

 

 

2

BYCHINSKAYA Olga

57

RUS

Kuznetskii zakal

OLBY5670

1:09.00

 

3

LEONOVA Valentina

45

LAT

Latvijas Ronis

VALE4650

2:17.50

 

4

IVANOVA Alevtina

50

RUS

Belaja kunitsa

ALIV2800

1:30.00

 

5

VASILCHUK Rimma

46

RUS

Morzh

RIVA6260

1:40.00

 

6

IVANITSKAIA Vera

48

RUS

Spartak

VEIV5280

3:00.00

 

7

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 18
30.03.2019

Men, 50m Breaststroke


Entry list

 


 

Swim 9 of 20

track

name

year of birth

country

club

registration number

application time

 

1

MULKOV Sergei

03

RUS

St.Petersburg WSF

SEMU4730

43.25

 

2

JAKOVLEVS Aleksandrs

03

LAT

Jelgavas Roni Winter Swimming

ALJA1730

40.20

 

3

KOPYTENKO Ilja

04

RUS

Belgart

ILKO6540

39.00

 

4

VOSKRESENSKIJ Svjatoslav

02

RUS

Sadko

SVVO4520

34.90

 

5

TIHONOV Aleksandr

03

RUS

Belgart

ALTI5530

36.00

 

6

MARKOV Maxim

00

RUS

AkvAisChuvashia

MAMA6700

40.00

 

7

SHUM Aleksej

03

RUS

St.Petersburg WSF

ALSH5130

43.00

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

Swim 10 of 20

track

name

year of birth

country

club

registration number

application time

 

1

ZIGUNOVS Dmitrijs

93

LAT

Jelgavas Roni Winter Swimming

DMZI3330

38.10

 

2

TELYATEV Aleksandr

95

RUS

Viсtoria

ALTE1150

34.20

 

3

SHAYKHATTAROV Ruslan

91

RUS

AkvAisChuvashia

RUSH1710

34.00

 

4

PRONIN Yaroslav

92

BLR

Belgart

YAPR4120

32.00

 

5

MORDOVTSEV Mark

96

RUS

St.Petersburg WSF

MAMO0160

33.70

 

6

BELOKON Aleksei

99

RUS

Viсtoria

ALBE6390

34.00

 

7

GORIAINOV Andrei

89

RUS

AkvAisChuvashia

ANGO2790

35.00

 

8

MAKINEN Antti

92

FIN

Munkkiniemen avantouimarit

ANMA5120

40.50

 

 

Swim 11 of 20

track

name

year of birth

country

club

registration number

application time

 

1

BURLITSKIY Vitaliy

80

RUS